VZDIALENÝ DOHĽAD VOZIDLA CEZ HOTSPOT PRIPOJENIE

Vedeli Ste, že Vaša autokamera Thinkware sa dokáže pripojiť na internet cez dostupný wifi hotspot? (model U1000 a Q800PRO). Užívateľ tak môže sledovať záber kamier cez mobil na akúkoľvek vzdialenosť, napríklad z domu, alebo z kancelárie v reálnom čase. Samozrejme podmienkou je, že aj Váš telefón musí byť na internet pripojený.

Je to jednoduché

Pre prvotné nastavenie je potrebné vytvoriť si účet cez mobilnú aplikáciu THINKWARE CLOUD, prihásiť sa, zvoliť si model kamery ktorá sa bude pripájať a prejsť úvodným nastavením. Potom sa kamera pripojí na hotspot už automaticky, kedykoľvek bude wifi zapnutý router v dosahu.

Ako na Hotspot?

Za účelom vzdialeného sledovania obsluhy vozidla je ideálne, ak sa vo vozidle nachádza inštalovaný wifi router na ktorý sa automaticky zapína po naštartovaní vozidla. V prípade, ak vo vozidle wifi router nie je, ako hotspot je možné využiť iný mobilný telefón ktorý sa vo vozidle nachádza, napríklad telefón vodiča. Takéto pripojenie je ale už závislé a odkázané na vodiča samotného. Z hľadiska vzdialeného dohľadu má význam aj pripojenie na domácu wifi sieť.

Q800PRO vs U1000?

Pre pripojenie na hotspot sa dajú použiť obidva modely. Rozdiel je v tom, že U1000 sa dokáže pripojiť nie len v režime jazdy, ale aj v parkovacom režime. Ak vozidlo zaparkujete v dosahu Vašej domácej wifi siete, vďaka U1000 autokamere je možné sledovať aj odparkované vozidlo a jeho okolie vzdialene. Na ulici, pri dome, alebo v garáži je zvyčajne dostatočný signál na to, aby mohla byť kamera on-line. Navyše auto môžete zaparkovať tak, aby boli kamery (hlavná a prídavná) orientované smerom, ktorý Vám vyhovuje a aby bol v zábere želaný priestor.

Záverom treba dodať, že obe kamery podporujú telefóny so systémom android aj iOS, pričom prvotné nastavenie pri iOS je trochu odlišné.