KOMPAKTNÁ 4G LTE AUTOKAMERA – VZDIALENÝ DOHĽAD VOZIDLA

KOMPAKTNÁ 4G LTE AUTOKAMERA – VZDIALENÝ DOHĽAD VOZIDLA

Vzdialený video-monitoring je zvyčajne voliteľnou funkciou drahých a k omplikovaných záznamových systémov. Väčšina užívateľov ju považuje za pomyselnú čerešničku, ktorá je pre bežnú prevádzku cenovo, ťažko dostupná. Doba sa ale mení. Thinkware, kórejský výrobca najmodernejších záznamových autokamier, prináša na trh model T700, ktorý je svojou funkčnosťou, jednoduchosťou a variabilitou, ideálny aj pre menšie firmy a koncových užívateľov.

Pozrime sa čo dokáže

Je potrebné mať k dispozícii dátovú nano SIM kartu od mobilného operátora. Po prvotnej registrácii sa kamera pripája na internet automaticky. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Thinkware Connected a služby Connected Service umožňuje 4G pripojenie, teda náhľad na kamery a  nastavenie, z akéhokoľvek miesta s pokrytím 4G.

T700 ponúka 140° záber na cestu s rozlíšením fullHD, čo je ideálna voľba vzhľadom na spotrebu dát a kvalitu videa. Používatelia môžu ťažiť zo super nočného módu a parkovacieho režimu, ktorý zahŕňa detekciu pohybu a nárazu alebo časozberné nahrávanie plus energeticky úsporný parkovací režim. Na Cloud ukladá históriu jázd, pomocou senzorov automaticky eviduje zrýchlenie, brzdenie, ale aj nebezpečné priblíženie a prekročenie čiary (ADAS funkcie). Tieto udalosti prehľadne označí v mape a umožňuje ich filtrovanie. Aplikácia dokáže vozidlo lokalizovať, po kliknutí na tlačidlo zobrazí detail na mape kde sa vozidlo práve nachádza.

Ochrana proti manipulácii

Kamera registruje zmenu režimu a notifikáciou informuje užívateľa na mobil. To znamená, že ak neoprávnená osoba odpojí kameru od napájania, užívateľ dostane 2 upozornenia, na otras vozidla a na vypnutie kamery. Navyše kameru je možné osadiť do uzamykateľného puzdra, čím zabránime manipulácii s SD kartou, SIM kartou, tlačidlom vypnutia a pripojením.

Keď dve oči nestačia

Výhodou je aj variabilita systému. Základné balenie obsahuje len hlavnú kameru, ku ktorej je ale možné priamo pripojiť jednu prídavnú s IR prísvitom. Potom nie je problém skontrolovať pasažierov na zadných sedadlách, alebo naložený tovar aj v úplnej tme. Ak by to nestačilo, pridaním modulu MB-100 dostaneme možnosť pripojiť ďalšie 3 kamery. Takto vyskladáme multikanálový systém ktorý obsahuje až 5 objektívov.

Čo ak vozidlo parkuje?

V riadnom parkovacom režime je možné z mobilu vyvolať on-line prístup v ľubovoľnom čase. Pokiaľ ale chceme parkovací režim predĺžiť na maximum vzhľadom na obmedzenú kapacitu batérie, T700 má po nastavení Powersave módu, medzi kamerami bezkonkurenčný prúdový odber, iba 80mA. V tomto móde kamera začne nahrávať iba po otrase, ale zobudí sa už po jemnom „ťuknutí“ a odošle notifikáciu na mobil – vtedy si užívateľ môže pozrieť online video a polohu v mape.

Využitie v prevádzke

Vzdialený prístup dáva možnosť reagovať na situáciu, pretože môžete sledovať cestu pred vozidlom, nahliadnuť do kabíny, alebo ložného priestoru a to z pohodlia Vášho domova, alebo kancelárie. Takto si dokážete overiť informácie (a nemusí o tom nikto vedieť), ktoré inak dostanete iba sprostredkovane telefonicky. T700 je ideálna pre podnikanie v doprave ako sú taxislužby, distribúcia, expresné zásielkové služby, ale aj pre osobné vozidlá fyzických osôb.

Na záver treba uviesť, že k dispozícii sú 3 služby Thinkware Connected. Každá z nich je šitá na mieru pre iného používateľa, s rôznym rozsahom využívania funkcií. Zákazník si tak môže vybrať čo mu vyhovuje najviac, pričom základná služba je 2 roky zdarma a aj potom je mesačný paušál len symbolický.