KEĎ DVE OČI NESTAČIA MB100 MULTISPLITTER

Viac-kanálový nahrávací systém je ideálne riešenie, keď je potrebné zaznamenať dianie vo vozidle a v jeho okolí 3 až 5 objektívmi. Ak už podporovanú autokameru Thinkware vlastníte, potom pre upgrade systému stačí doplniť MB100 a potrebný počet vhodných prídavných kamier.

Ako to funguje

Prednosťou je jednoduchosť. Modul sa pripojí k hlavnej kamere konektorom na prídavnú kameru, tzn. vloží sa medzi hlavnú a prídavnú. Ďalšie kamery sa tiež pripoja k MB100. Jeden kanál sa tak rozdelí medzi prídavné kamery a záznam je ukladaný ako jeden súbor. FullHD rozlíšenie kanálu je dostatočné na to, aby bolo možné rozoznať detaily až 4 kamier. Hlavná kamera nahráva na samostatný kanál ako predtým.

Jednotka MB100 obsahuje prepínače pre nastavenie splitu zobrazenia pre zodpovedajúci počet pripojených kamier.

 

Varianty nastavenia split zobrazenia jedného kanálu pre prídavné kamery

Pre koho je systém určený?

Kompaktné rozmery bočnej kamery a interiérových kamier nájdu uplatnenie pre osobné vozidlá, napr. taxislužby, kde má význam aj IR kamera s výhľadom na pasažierov. Pre úžitkové vozidlá je typické použitie IR kamery do ložného priestoru, do kabíny s výhľadom na vodiča, jednej bočnej kamery a vonkajšej IR kamery ako zadnej. Pre väčšie vozidlá má význam inštalovať kompletný systém, ako 1ch + 1ch (4split) tzn. s 5 objektívmi.

Príklad použitia systému 5-tich objektívov.

Ktoré autokamery sú podporované

Splitter MB100 je kompatibilný s autokamerami Thinkware F200PRO, alebo s T700. Ako prídavné kamery pre použitie do interiéru ponúkame F200PRO REAR a F200PRO REAR IR, ktoré sa inštalujú do kabíny, alebo do uzavretého ložného priestoru. Pre vonkajšie použitie sú vhodné modely SIDE CAM ako bočná kamera a REAR CAM pre nahrávanie priestoru za vozidlom.

Využitie v prevádzke

Systém s viacerými objektívmi jednoznačne dáva výhodu v lepšom pokrytí priestoru okolo vozidla a možnosťou nahrávať viacero oddelených priestorov interiéru, alebo ložnej plochy. Získame tak ucelený obraz o pohybe osôb a aktivitách súvisiacich s vozidlom a personálom vozidla.
V prípade použitia s T700, je možné vzdialene sledovať (funkcia T700) nie len záber hlavnej kamery, ale aj kanál prídavných kamier vo forme nastaveného splitu obrazu.

Pre nahrávanie na 2 kanálový systém, bez ohľadu na počet prídavných kamier, odporúčame používať SD kartu s vyššou kapacitou (128GB, alebo 256GB).